Katere smuči izbrati? To je večno vprašanje rekreativnih in tekmovalnih smučarjev. Elan smuči pa ponujajo odgovor prav vsem ljubiteljem vijuganja po zasneženih pobočjih. V ponudbi priznanega slovenskega proizvajalca namreč najdemo zelo dovršene izdelke, ki so pisani na kožo različnim profilom uporabnikov – še posebej bodo nad ponudbo navdušeni zahtevnejši rekreativni smučarji, ki se preprosto ne morejo zadovoljiti z univerzalnimi smučmi, ki ciljajo na začetnike.

elan smuči

Rešitev je seveda najbolje iskati pri proizvajalcu, ki izdeluje smuči tudi za profesionalne smučarske šampione. Vse inovacije, ki navdušujejo v najzahtevnejših razmerah, namreč pricurljajo tudi v splošno rabo in presenečajo rekreativce v novih modelih vrhunskih, a dostopnih smuči.

Brezkompromisne serije Elan smuči

Še vedno je treba izbrati prave smuči. Vsak model je namreč nekoliko drugačen, tako da univerzalne rešitve pač ni. Vsak uporabnik mora poiskati smuči, ki bodo ugajale njegovemu stilu, predvsem pa željam in potrebam, ki so vezane na stopnjo znanja. Mnoge smuči so resda prilagojene zahtevnejšim uporabnikom, a v nekaterih serijah najdemo tudi modele, ki so kot nalašč za smučarje z različnimi nivoji znanja.

Posrečen primer predstavlja serija Elan Amphibio. Gre za priznano in večkrat nagrajeno serijo smuči, ki združuje kar nekaj modelov. Ti si delijo določene odlike, a prinašajo tudi nekatere ključne lastnosti. Pod oznako Amphibio je na primer moč najti tako univerzalne smuči za tiste, ki šele počasi povsem prevzemajo nadzor nad svojimi smučmi in potrebujejo še nekaj stabilne opore, kot tudi specializirane smuči za rekreativce, ki se že drznejo brezkompromisno pognati v dolino.

Odlike Elan smuči

Prav v tem je prednost Elan smuči – s pravimi smučmi je vsaka smuka povsem brezkompromisna. Ni se treba zadovoljiti z izdelki, ki imajo pluse in minuse. Pomanjkljivosti lahko povsem odpravimo in uživamo v brezskrbnem smučanju ne glede na predznanje, razmere in druge dejavnike.

Glavna odlika vrhunskih Elanovih izdelkov je pravzaprav kombinacija lastnosti, ki naredijo smuči idealne za različne potrebe. Ponujajo na primer dovolj stabilnosti in opore, a dopuščajo tudi dovolj svobode za popolno vodljivost. Zagotavljajo hiter spust, a brezkompromisen oprijem v zavoju. Ustrezajo vsakomur, a so tudi vsakomur popolnoma pisane na kožo. To zmorejo le priznane Elan smuči, ki zagotavljajo brezkompromisno smuko!